Beh k srdcu SNP s traťovým rekordom

V sobotu 19. mája 2012 sa v Martine uskutočnil 47. ročník cestného behu k srdcu SNP. Na kvalitne obsadených pretekoch si bežci zmerali sily na polmaratónskej trati.

Suverénne víťazstvo sa podarilo získať kenskému bežcovi Elisha Sawe Kiprotich-ovi v traťovom rekorde 1:05:37. Druhé a tretie miesto získali Bogdan Dziuba z Poľska a Eduard Hapak z Ukrajiny v časoch 1:11:12 a 1:11:13.
Nás potešil najmä výkon Branislava Šarkana (Šarkiho), ktorý dobehol na 11. pozícii v osobnom rekorde 1:18:51. V silnom obsadení dobehol ako 6. Slovák. Šarki potvrdil dobrú formu z úvodu sezóny, hoci na zvlnenej trati to nebolo jednoduché a ako sa sám vyjadril, v druhej polovici trate už mierne tuhol. Veríme, že mu vydrží forma a na majstrovstvách Slovenska v polmaratóne na trati Košice-Seňa sa mu podarí ešte vylepšiť si osobák. Ktovie, možno z toho bude aj bedňa!

Tento obsah bol zaradený v Beh & In-line, Športové výsledky. Zálohujte si trvalý odkaz.